fr  /  cz

Kevin Senant « Gilles Well’s adventures chapter 5 » Vzajemné pohledy : rezidencni program Praha / Paris

Vernisáž výstavy: 04.10.2022 v 17:30 hodin

Komentovaná prohlídka výstavy za přítomnosti autora Kevina Senanta: 05.10.2022 v 11:00 a v 16:30 hod.
A po domluvě emailem: klara.mahoas@ifp.cz



Od 1. září do 30. října 2022 bude v prostorách Galerie 35 ve Francouzském institutu v Praze k vidění dvojí multimediální výstava nazvaná „Vzájemné pohledy: rezidenční program Praha – Paříž“.

U příležitosti francouzského a následně českého předsednictví v Radě Evropské unie během roku 2022 představuje Francouzský institut v Praze, prostřednictvím dvou po sobě probíhajících výstav vycházejících z ozvěn a dialogu, vzájemný francouzský a český pohled dvou umělců, kteří zkoumají spletitá zákoutí digitálního světa.

Následně, od 4. října do 30. října 2022, proběhne v Galerii 35 výstava francouzského umělce Kevina Senanta, laureáta uměleckého výměnného programu „Praha – Štrasburk“ 2021, který v roce 2012 založily Francouzský institut v Praze, Le Centre Européen d'Actions Artistiques Contemporaines (CEAAC) ve Štrasburku a pražské mezinárodní centrum současného umění MeetFactory. Expozice představuje pátou kapitolu „Gilles Well’s adventures“, neboli umělecký průzkum vycházející ze světa sociálních sítí.

Rudolf Samohejl a Kevin Senant zkoumají prostřednictvím svých studií a rezidenčních pobytů tajemství digitálního světa. Oba umělci nás uvedou do reflexe zamýšlející se nad společností a předloží dva pohledy vnímání virtuálního světa, zrcadla odrážejícího naše vlastní životy.

Projekt francouzského umělce Kevina Senanta zpochybňuje, prostřednictvím příběhu virtuální postavy Gillese Wellse, hranice mezi reálným světem a tvůrčí představivostí. Stejně jako Rudolf využívá rozličná média, v nichž se mísí digitální umění a prostorové instalace.


Kevin Senant, se narodil v roce 1985 v Rueil-Malmaison. V roce 2011 absolvovala studium na HEAR. V současné době svou práci dělí mezi Marseille, Brusel a internet. Jeho práce byly vystaveny v Německu, Belgii, Kanadě, České republice, Francii, Německu, Íránu, Indonésii, Itálii, Polsku, Španělsku, Švýcarsku a Spojených státech. Od roku 2019 se Kevin zabývá projektem, ve kterém se ve fyzickém i virtuálním prostoru snaží pochopit zmizení Gillese Wellse, svého bývalého asistenta, který se ztratil během kouzelnického triku, který umělec pravděpodobně špatně provedl.


Programme Meet Factory / CEAAC de Strasbourg 

Francouzsko – české vztahy jsou součástí budování evropského prostoru. V roce 2012 se zrodila myšlenka vytvoření uměleckého výměnného programu „Praha – Štrasburk“, který od roku 2013 funguje mezi Francouzským institutem v Praze, Le Centre Européen d'Actions Artistiques Contemporaines (CEAAC) a MeetFactory. Rezidenční pobyty jsou určeny k podpoře tvorby francouzských a českých výtvarných umělců. Jsou věnovány zejména instalacím, sochařství, fotografii a digitálnímu umění, přičemž projekty mohou kombinovat několik oborů.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem