Speak-dating 2015

Čtvrtý ročník akce Speak-dating konané v rámci Evropského dne jazyků proběhl ve čtvrtek 24. září 2015 od 16 do 19 hodin v pasáži Paláce Lucerna v Praze.

Akce se zúčastnilo 200-250 osob z řad žáků, studentů, Pražanů i turistů, kteří si procvičili jazykové dovednosti ve 20 jazycích, kterými se mluví v Evropě. Během pěti minut se zájemci mohli posadit k rodilému mluvčímu a popovídat si s ním v jeho řeči a objevit rozmanitost jazyků zemí Evropy.

Francouzský jazyk byl zastoupen vyučujícími francouzštiny na Francouzském institutu v Praze, na Gymnáziu Jana Nerudy v Praze a lektorkou Delegace Francouzského společenství a Valonského regionu.

Sto třicet jedna účastníků Speak-datingu, kteří si vyzkoušeli alespoň tři cizí jazyky, se dostalo do slosování o knižní poukázky věnované Stálým zastoupením Evropské komise v České republice a možnost bezplatného zápisu do jazykového kurzu nebo se k jazykové zkoušce nabízené kulturními instituty.

V rámci Evropského dne jazyků přivítal Francouzský institut v Praze dne 25. září stovku žáků ze dvou pražských škol; Základní škola Brána jazyků Praha 1 a Základní škola Mládí Praha 5.

Žáci a jejich učitelé se setkali se zaměstnanci Jazykové a vzdělávací sekce v prostorách Kina 35, kde měli možnost shlédnout předpremiéru dvou epizod večerníčku "Bílá paní na hlídání", který vznikl jako společný inovativní výukový projekt kanálu "Déčko" České televize a Francouzského institutu v Praze.

Fotoalbum

Zobrazit v plné velikosti
© Marco Chiodi
© Marco Chiodi
© Marco Chiodi
© Marco Chiodi
© Marco Chiodi
Tisknout článek Verze pro tisk