Rezidenční program Praha - Paříž

Přesně před rokem začal výměnný program pro české a francouzské umělce a kurátory organizovaný mezinárodním centrem pro současné umění MeetFactory a Francouzkým institutem v Praze.
První rezidenční program „Praha-Paříž“ proběhl na konci loňského roku a zúčastnili se ho tři umělci: MeetFactory pozvala do Prahy francouzského výtvarníka Emmanuela Rodriguese a kurátora Jean-Marca Avrillu. Ve Francii pak Cité Internationale des Arts přivítalo umělkyni Luciu Scerankovou.
Program po velkém úspěchu prvních pobytů bude pokračovat i letos na podzim a od 15. září 2013 proběhnou dva rezidenční programy „Praha-Strasbourg“ a „Praha-Nice“. Do Prahy dorazí umělec Adrien Giros a jeden francouzský kurátor. Ve Fancii se pak k projektu přidala dvě nová místa - CEAAC (Centre Européen d’Actions Artistiques Contemporaines) ve Štrasburku, kam se vydá výtvarník Jiří Thyn, a Villa Arson v Nice, která přivítá kurátora Michala Novotného.
Každý účastník rezidenčního programu se zavazuje vytvořit vlastní projekt v návaznosti na místní uměleckou scénu. Výsledná díla budou k zhlédnutí kolem 15. prosince v hostitelských institucích ve formě výstavy či otevřeného workshopu. Jste srdečně zváni!
www.meetfactory.cz, www.ceaac.org, www.villa-arson.org

Tisknout článek Verze pro tisk