Prezentace projektu

V roce 2006 vznikl ve Francii vzdělávací projekt pro žáky základních a středních škol s názvem Trvale udržitelný rozvoj, proč?. Tento projekt jedním z programů nadace GoodPlanet, jejímž zakladatelem a současným předsedou je světově uznávaný fotograf, filmový režisér a velvyslanec dobré vůle pro program životního prostředí při OSN Yann Arthus-Bertrand.

Na vzniku tohoto projektu se podílelo také francouzské ministerstvo školství a ministerstvo životního prostředí. Partnerem pro Českou republiku je Francouzský institut v Praze.

Smyslem projektu je seznámit žáky škol s problematikou ochrany životního prostředí formou výstav velkoplošných fotografií (plakáty ve formátu 60x80 cm) na konkrétní environmentální téma. Každá fotografie je také doplněna doprovodným textem přibližujícím kontext zobrazeného námětu. Ve Francii jsou do každé školy tyto plakáty distribuovány zdarma a ke každému tématu existuje soubor doplňkových didaktických materiálů.

Dosud v rámci projektu Trvale udržitelný rozvoj, proč? vzniklo pět fotografických cyklů:

2006: Trvale udržitelný rozvoj
2007: Biodiverzita
2009: Energie
2010: Voda
2011: Les

Francouzský institut v Praze má možnost zapůjčit zájemcům z řad českých škol a dalších veřejných i soukromých institucí zdarma tyto fotokolekce: Biodiverzita, Energie, Voda a Les.

Stáhněte si průvodce výstavou.

Odkazy:

Nadace GoodPlanet: www.goodplanet.org
Projekt Trvale udržitelný rozvoj, proč?: www.ledeveloppementdurable.fr

Tisknout článek Verze pro tisk