První Noc myšlenek v České republice


Pro společný svět - demokratické hodnoty Evropy

Od 26. ledna 19:00 do 27. ledna 2017
Institut français de Prague - Kino 35

Po vzoru Noci literatury, divadel či filozofie, byl v minulých letech ve Francii spuštěn projekt Noc myšlenek, který v průběhu jednoho večera či noci dává prostor umělcům, vědcům a filozofům vystoupit společně a vyjádřit se k aktuálnímu tématu. Letos se tohoto svátku myšlení a myšlenek účastní i Francouzský institut v Praze.

19h Projevy demokracie v 21. století: krize evropských hodnot a nové podoby občanské angažovanosti.
(Debata)
Jakou skutečnou moc má v době globalizace stát? Nastává konec politiky v tradičním slova smyslu? Kde se vzal fenomén pirátských stran?

Vystoupí: francouzský filozof Gérard Wormser, specialista na morální a politickou fenomenologii, zakladatel univerzitně – společenské revue Sens public, člen redakční rady a organizátor mnoha debat a meziuniverzitních kongresů vyjadřujících se k aktuálním tématům.

20h15 Pauza spojená s ochutnávkou vín a sýrů (zajišťuje Fransýr)

20h45 Společný svět skrze dokumentární film
(Promítání a debata )
Vystoupí: Hana Kulhánková, ředitelka mezinárodního festivalu dokumentů o lidských právech Jeden svět a Marek Hovorka, ředitel Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě

Moderuje novinářka Pavlína Kvapilová.

22h15 představení práce vizuální umělkyně Gaelle Cressent (Galerie 35)

22h30 Jazzová after-party hraje Roman Pokorný a přátelé (Café 35)

Francouzsky, simultánní tlumočení do češtiny zajištěno. Vstup na celou akci zdarma. Možnost rezervace místa skrze rezervační systém Kina35.

Jeden Svět knihovna Vaclava Havla Nuit des idées Jihlava
Tisknout článek Verze pro tisk