Německo-francouzské vztahy v současné Evropě

čtvrtek 3. března 2016 18:30
Institut français de Prague - 5. patro

Rencontre/débat

Francouzský institut v Praze ve spolupráci s Goethe institutem v Praze vás srdečně zvou na přednášku Philippa Gustina a Stephana Martense, autorů ve Francii nedávno vydané eseje France-Allemagne, Relancer le moteur de l’Europe ( Francie-Německo, jak znovu nastartovat Evropu), která vyšla nakladatelství Lemieux.

Esej pojednává nejen o současných německo-francouzských vztazích, ale také o výzvách, jimž čelí dnešní Evropa, od řešení řecké krize až po migrační krizi.

Philippe Gustin působil jako francouzský velvyslanec v Rumunsku nebo jako vedoucí kabinetu ministra školství Luca Châtela. V současné době zastává funkci prefekta a rovněž vyučuje na ENA (Vysoké škole administrativy), jedné z nejprestižnějších vzdělávacích institucí ve Francii.
Stephan Martens je profesorem na Univerzitě v Cergy Pontoise a členem Studijní skupiny pro francouzsko-německé vztahy ( CEFRA) na Francouzském institutu mezinárodních vztahů.
Simultánní tlumočení z francouzštiny do češtiny. Přednáškový sál Francouzského institutu - 5. patro. Vstup volný v rámci kapacity.
Rezervace na: katarina.hornackova ifp.cz

Goethe institut
Tisknout článek Verze pro tisk