Sněz tu žábu!


Festival francouzského divadla

Od 25. do 28. května 2017
Praha

V holešovickém Studiu ALTA se poslední víkend v květnu uskuteční již 3. ročník festivalu, který českému publiku nabízí ukázky těch nejzajímavějších aktuálních tendencí francouzského divadla a dramatiky.

Během čtyř dnů se v různých formátech představí mimo jiné doposud nepřeložené texty současné francouzské dramatické tvorby, experimentální krátké filmy i současná témata francouzské dramatiky. Organizátoři festivalu kladou důraz na spolupráci českých a francouzských autorů a tvůrců, veškeré akce jsou tlumočeny do češtiny či francouzštiny a Sněz tu žábu se tak stává unikátním festivalem, který uměleckým způsobem propojuje divadelní tendence obou zemí.

Hlavním hostem festivalu je francouzský soubor Le cabinet de curiosités, který přiveze inscenaci Projekt Nuda (Le projet Ennui) s výmluvným podtitulem „Unudíme vás k smrti“. Současná dramatika ve Francii má s tuzemskou podle tvůrců festivalu mnoho společných rysů, a proto z programu Avignonského festivalu vybrali právě tento vtipný a ironický kus.

Nedílnou součástí programu festivalu je linie nazvaná DEGUSTACE, zaměřená na divadelní projekty s přesahem do jiných druhů umění. Její letošní program spojuje téma "Nedorozumění", které se nejvíce odráží v novém projektu Korespondence. Jeho princip spočívá ve snaze o intuitivní porozumění cizího jazyka a jeho převedení na scénu v podobě performance. Zúčastní se ho český herec a francouzská herečka a dramatička, kteří spolu pracují na dálku, neznají se a prakticky jeden o druhém nic nevědí.

V rámci projektu krátkých scénických skic s názvem Miničtení letos festival uvede osm úryvků z dosud nepřeložených experimentálních francouzských her. Součástí degustačního programu bude i projekce francouzských krátkých filmů.

Organizátoři festivalu zvou diváky také na nedělní diskusi spojenou s brunchem v kavárně Studia Alta. Vstup na celý doprovodný program festivalu je zdarma.

PROGRAM

https://cs-cz.facebook.com/sneztuzabu/

Rozhovor s Natalií Preslovou a Lindou Duškovou

snez tu zabu
Tisknout článek Verze pro tisk