Letní Letná 2017

Od 17. srpna do 3. září 2017
Praha - Letenské sady

Mezinárodní festival Letní Letná zve návštěvníky i letos do neuvěřitelného fantaskního světa nového cirkusu. Od 17. srpna do 3. září představí celou plejádu špičkových zahraničních souborů z Evropy i zpoza oceánu, ale také ty nejlepší soubory domácí scény.

Letní Letná je jedinou přehlídkou svého druhu a rozsahu v České republice a okolních zemích. Festival se poprvé konal v roce 2004 a během třinácti let se stal nedílnou součástí nejen české, ale i evropské kulturní mapy - na jedné straně se mu daří přitáhnout každý rok obrovské množství diváků (v posledních letech přes 30.000), na straně druhé si festival stále uchovává příjemnou letní, až starosvětskou cirkusovou atmosféru, která není narušena masovostí nebo komerční vlezlostí. Letní Letná se tak stala místem pro setkávání přátel, známých, rodin s dětmi a aktivní trávení volného času.

Zakoupit vstupenky můžete na zahraniční hvězdy festivalu a je na co se těšit: kanadský Cirque Alfonse s představením Barbuopanuje secesní dřevěný Spiegeltent (oblíbený prostor loňského festivalu), belgický soubor Colectiff Malunés vezme návštěvníky na jedinečnou výpravu do světa, kde se realita současnosti prolíná s dobře známými motivy pohádek našeho dětství, po několikaleté odmlce se do Letenských sadů vrátí věhlasný francouzský soubor, který se nesmazatelně zapsal do historie Letní Letné –Atelier Lefeuvre& André a žádnou neznámou není pro návštěvníky Letní Letné ani renomovaný katalánský soubor Escarlata Circus.

Místo konání:
Letenské sady mezi Kramářovou vilou a Hanavským pavilonem.

Výhoda pro držitele IF Passu:
5% sleva na vstupenky na představení „Forever, happily“ a „8m3“ (základní cena 590 Kč, sleva pro držitele 30 Kč, na jednu kartu lze zakoupit pouze jednu vstupenku. Vstupenky pro držitele Passu je možné předem rezervovat na emailu ticket letniletna.cz, fyzicky je vyzvednout bude možné až na festivalové pokladně - otevírá 13. srpna v Letenských sadech, případně po zahájení předprodeje v Divadle Archa od 1. července 2017).

www.letniletna.cz

Tisknout článek Verze pro tisk