Sněhurka (Jarní pohádka)


Přímý přenos z Národní opery v Paříži

úterý 25. dubna 19:00 2017
Pův. znění / T - CZ + FR
250,- Kč
Opéra de Paris
Kino 35

3h45 s 1 přestávkou. _ Nastudováno v ruštině. S francouzskými a českými titulky.

Rezervace

Hudba Nikolaj Andrejevič Rimskij-Korsakov. Dirigent Michail Tatarnikov. Režie Dmitri Černiakov.

Sněhurka: Aida Garifullina, Lel: Rupert Enticknap, Kupava: Martina Serafin, car Berenděj: Maxim Paster, Mizguir: Thomas Johannes Mayer.

Opera (Jarní pohádka) ve čtyřech dějstvích a jednom prologu (1882). Orchestr a sbory Národní opery v Paříži. La Maîtrise des Hauts-de-Seine.

Francouzský institut v Praze pokračuje ve vysílání své řady přenosů oper a představení. Národní opera v Paříži LIVE uvede 25. dubna Sněhurku, 20. června pak Popelku. V létě budeme moci zhlédnout novou řadu záznamů z festivalu v Aix-en-Provence a přenosy barokních oper. Díky spolupráci s distribuční sítí prenosydokin.cz se budete moci těšit na představení Comédie Française v kině Lucerna – 2. dubna je na programu Mizantrop a v září pak Cyrano z Bergeracu. Chcete-li dostávat novinky o našich přenosech emailem, zapište se zde.

Sněhurka
V pradávných dobách se v bájné říši cara Berenděje narodila Sněguročka, plod lásky jarní víly a starého vládce zimy. Žárlivý bůh slunce Yarilo pohrozil, že ji v dospělosti nechá roztát srdce tím, že se Sněguročka zamiluje. Její rodiče se ji snaží uchránit a svěří své dítě sněhu Duchu lesa… Rimskij-Korsakov, který měl k této své opeře velmi úzký vztah a považoval ji za vyzrálé dílo, deset let po jejím vzniku napsal: «Kdo nemá rád Sněhurku vůbec nerozumí ani mé hudbě, ani mně samému.»
Mistrovské dílo slovanské lidové literatury přináší na scénu snovou obraznost vycházející z drsného podnebí. Sněhurce svůj hlas propůjčí Aida Garifullina, hudební vedení a režie pak představí další ruské umělce: mladého dirigenta Mikhaila Tatarnikova a režiséra Dmitrije Černjakova.

www.operadeparis.fr

Tisknout článek Verze pro tisk