Niternější než kost


Résidence Praha-Strasbourg

Od 11. prosince 2015 do 17. ledna 2016
Galerie Kostka - MeetFactory

Kosti jsou základní architekturou lidského těla, nepravidelnou mřížkou, která nás drží pohromadě, tím co nás připomíná, i když z nás už nic jiného nezbyde. Jako tiché memento leží v útrobách kostnic, katedrál, hrobů, obklopeny zdmi a sloupy, kostmi architektury.

Vizuální umělec a hudebník Axel Gouala se narodil v roce1987 v Paříži. Obor výtvarného umění na HEAR ve Štrasburku (FR) absolvoval s vyznamenáním v roce 2014. Jeho vzdělání zahrnuje studium na ABABO, Accademia di Belle Arti di Bologna (IT) v roce 2013. V roce 2014 získal Zvláštní cenu za umění (Special Prize of Arts) od Amical Society of Art and Museums of Strasbourg (SAAMS). V současnosti jej zastupuje Le Point Fort Art Gallery v Alsasku (FR), Lorraine (FR) a Baden-Wurtembergu (GE) a je členem kolektivu Les Individus ve Štrasburku (FR).

Axel se věnuje především oblasti sochařství a instalace, kombinuje surové i sofistikované materiály a vytváří obrazy mutací a spojení: jak se prostor stane architekturou, architektura prostorem, hora zříceninou, zřícenina horou, spojení krajiny s tělem, těla se stromem, sochy s kamenem atd. Tato zobrazení podtrhují plastické kvality rostlinného i minerálního světa, pohybu a nehybnosti. Axel Gouala se také zajímá o tělesnost přírodních živlů.

Kurátorka: Zuzana Jakalová

http://www.axelgouala.com/

http://www.meetfactory.cz/

Meetfactory Ceaac
Tisknout článek Verze pro tisk