Prázdninová akce 2014: Génération bilingue

Dvě studentky z evropských jazykových tříd s rozšířenou výukou francouzštiny (Gymnázium a Jazyková škola ve Zlíně a Jazykové gymnázium Pavla Tigrida v Ostravě-Porubě) se zúčastnily ve dnech 12. – 23. 7. 2014 druhého ročníku prázdninové akce s názvem Génération bilingue. Akce se konala v Paříži a ve Vichy. Studentky z České republiky prožily deset prázdninových dní společně s dalšími 58 frankofonními studenty z 32 států ve věku 16-18 let.

Pro účastníky akce byl připraven zajímavý a poučný program se zaměřením na historii, dějiny umění a na vědu. Studenti absolvovali výlety za kulturou (zámek Chambord na Loiře, muzeum Louvre a muzeum vědy Palais de la découverte v Paříži, areál vyhaslé sopky v Lemptégy v regionu Auvergne apod.). Ve Vichy byl pro studenty kromě sportovních a volnočasových aktivit připraven také jazykový kurz. Ubytování bylo zajištěno v hostitelských rodinách, takže všichni studenti si mohli aktivně procvičit svoji francouzštinu a poznat, jak žijí Francouzi svůj každodenní život.

Akci organizoval Francouzský institut ve spolupráci s jazykovou školou CAVILAM – Alliance française ve Vichy a francouzskou Unií klubů pro sporty v přírodě (UCPA).

Linky:

- Francouzský institut (Paříž) (stránky akce)
- program akce

Dojmy z pobytu:

- Daniela Rakušanová, Gymnázium a Jazyková škola, Zlín (česky, francouzsky)
- Karin Holmanová, Jazykové gymnázium Pavla Tigrida, Ostrava-Poruba (česky, francouzsky)

Tisknout článek Verze pro tisk