Fórum frankofonní zaměstnanosti na Jihočeské univerzitě (31. 5. 2016)

České Budějovice
31. 5. 2016 – 10:30 hod.

Jihočeská univerzita, Francouzská aliance Jižní Čechy a Francouzský institut v Praze přizvaly podniky s frankofonní klientelou (Accenture, Adecco, ADP, Armor, ASD, Essox, Faurecia, IBM Brno, Schneider Electric, Sophia, Vishay) k diskusi na téma perspektivy zaměstnání a kariéry pro mladé frankofonní odborníky.

Při této příležitosti rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích doc. Tomáš Machula, Ph.D., Th.D a kulturní radová Francouzského velvyslanectví v Praze paní Isabelle Guisnel otevřou první univerzitní zkouškové centrum pro složení certifikátů z odborné francouzštiny (DELF Pro). Slavnostního otevření se zúčastni také zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Mezinárodního centra pro pedagogická studia (CIEP) v Sèvres, které je příspěvkovou organizací francouzského ministerstva školství a garantem pro koncepci a rozvoj certifikátů z francouzského jazyka.

Na programu tohoto fóra jsou prezentace jednotlivých podniků, simulace přijímacích pohovorů ve francouzštině a informační koutek o profesním vzdělávání a studentských mobilitách nabízených Francouzským institutem v Praze a Francouzskou aliancí.

Toto fórum je součástí politiky propagace francouzštiny jako odborného jazyka a certifikát DELF Pro (Diplôme Elémentaire de Langue Française Professionnel) je jedním z nástrojů této politiky.

Brněnská pobočka společnosti IBM byla prvním podnikem, který v červnu 2014 připravil své zaměstnance ke složení zkoušky DELF Pro. Partnerství, které spolu uzavřely Francouzský institut v Praze, Francouzská aliance v Brně a společnost IBM Brno za podpory CIEP, umožnilo otevření prvního univerzitního zkouškového centra pro certifikáty z odborné francouzštiny DELF Pro. Tuto jazykovou zkoušku již úspěšně splnila stovka zaměstnanců společnosti IBM Brno.

Ke stažení:

- tisková zpráva

Linky:

- Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
- CIEP (Sèvres, Francie)
- Francouzské aliance v České republice

Tisknout článek Verze pro tisk