Fokus na digitální vzdělávání: IFprofs-Česká republika

Pátek 7. října 2016 11:00-12:00
Kino 35

V pátek 7. října 2016 se na Francouzském institutu v Praze v 11 hod. dopoledne oficiálně spustí vzdělávací platforma IFprofs-Česká republika. Tato platforma získala záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky (MŠMT ČR).

Slavnostního zahájení se zúčastní francouzský velvyslanec J.E. p. Charles Malinas, zástupci MŠMT ČR, Národního institutu pro další vzdělávání a také ředitel Odboru pro francouzský jazyk na Francouzském institutu v Paříži p. Christophe Chaillot.

Platforma IFprofs je digitální projekt, který vznikl v březnu 2016 z iniciativy Francouzského institutu v Paříži, který je jedním z operátorů francouzského ministerstva zahraničních věcí. Tento profesní sociální prostor si klade za cíl spojit na mezinárodní úrovni všechny aktéry podílející se na vzdělávání ve francouzštině a na propagaci francouzského jazyka. K dnešnímu dni se k této platformě připojila již dvacítka zemí. Každý z těchto států disponuje vlastní platformou, která umožňuje svým členům být v kontaktu s kolegy z celého světa.

Platforma IFprofs-Česká republika je místem pro sdílení pedagogických a didaktických zdrojů, které mohou vyučující dále využívat ve své výuce, a valorizovat tak diverzitu frankofonního světa, informovat se a vzdělávat se. Tato platforma je zároveň účinným prostředkem pro vytváření komunikační sítě mezi učiteli francouzštiny i dalších nejazykových předmětů v České republice.

Na dvacet partnerských veřejných i soukromých institucí, které mají vztah k frankofonii v České republice, se rozhodlo stát se členem této platformy a přispět k dynamice této nové sociální sítě.

Každý, kdo se profesně věnuje vzdělávání ve francouzštině, se může zapojit a diskutovat se svými kolegy. Stačí se přihlásit na internetové adrese: https://cz.ifprofs.org/.

Platforma IFprofs-Česká republika se tak může stát oficiálním nástrojem komunikace mezi učiteli francouzštiny a dalšími aktéry jazykové a vzdělávací spolupráce.

Tisknout článek Verze pro tisk