Výstava „Herečky“

Od 24. listopadu 2016 do 14. ledna 2017
Galerie 35

Francouzský institut v Praze vzdává poctu fotografce Kate Barry a představuje výstavu Herečky v České republice. Fotografie budou vystaveny v Galerii 35 Francouzského institutu v Praze od 24. listopadu 2016 do 14. ledna 2017. Výstava bude probíhat paralelně s Festivalem francouzského filmu, který se bude konat od 23. do 30. listopadu 2016.

Pocta Kate Barry (dceři herečky a zpěvačky Jane Birkin a skladatele Johna Barryho), která předčasně zemřela v prosinci 2013, a jejímu velkému fotografickému talentu.

A zároveň pocta, kterou fotografka vzdává filmovým herečkám, především francouzským, od nejuznávanějších hvězd po zástupkyně nejmladší generace.

Dvacet pět překrásných portrétů s nedefinovatelnou, tichou a melancholickou atmosférou, v nichž se snoubí kompoziční strohost a přesnost s jasnou aranží fotografovaného objektu a jeho okolí.

Jedinečnost Kate Barry spočívá ve způsobu, jakým dokáže zachytit osobnost každé z portrétovaných, který jde mnohem dál než jejich mediální obraz, a s citem navodit dojem hluboké intimity, ať již reálné či imaginární.

Tato původní výstava vznikla úsilím Francouzského institutu v Paříži ve spolupráci se synem umělkyně Romanem de Kermadec. Kurátorkou je fotografka a novinářka Aline Arlettaz.

Tisknout článek Verze pro tisk