čtvrtek 30. března 17:00

Henri Werling a katolická mise v Estonsku

Neobyčejný život a mnoho dobrých myšlenek. Henri Werling a katolická mise v Estonsku. Velvyslanectví Lucemburského velkovévodství, Kongregace Sester Neposkvrněného Početí Panny Marie III. Řádu sv. Františka z Assisi a Centrum pro studium migrace (Lucembursko) srdečně (...)
Přednáška
Místo : IFP; Salle de conférence
Vstup zdarma
Dny Frankofonie
úterý 4. dubna 19:00

Kritika lidských práv – zrod demokratického skepticismu

Lidská práva, základy moderní liberální demokracie čím dál tím otevřeněji musí čelit kritice a zpochybňování. Belgická politoložka Justine Lacroix a lucemburský filozof Jean-Yves Pranchère se během svého vystoupení pokusí vysvětlit, odkud se bere toto brojení proti (...)
Akce / Přednáška
Místo : Knihovna Václava Havla
Adresa : Ostrovní 13 Praha 1
Středa 5. dubna 18:30

Fonds d’Alembert 2017

Prostřednictvím cyklu konferencí a názorových diskuzí, za nimiž stojí Francouzské instituty v Budapešti, v Praze a Bratislavě, se chceme podívat drobnohledem na dnešní formy politické angažovanosti. Zahajovací přednášku cyklu konferencí „ Občanská angažovanost v (...)
Přednáška
Místo : Institut français de Prague - Kino 35
čtvrtek 6. dubna 19:30

Éric Lapierre / Kuba Snopek

Jak se o architektuře přemýšlí ve Francii a jak se staví kostely v Polsku? Zveme vás na přednášku z cyklu Jiná perspektiva francouzského architekta a teoretika Érica Lapierra a polského urbanisty Kuby Snopka. Francouzský architekt, teoretik, kurátor a spisovatel ÉRIC (...)
Přednáška / Kino
Místo : Kino 35
V-ANG
100,- Kč
80,- Kč
Středa 19. dubna 18:30
Suflé začíná nabíhat, mléko pění, omáčka houstne, nákyp zlátne: během vaření, aneb „umu proměňovat potraviny“ se děje nespočet více či méně záhadných fenoménů, které můžeme díky vědě lépe pochopit a tudíž ... lépe zvládnout! Některé z těchto fenoménů spolu rozebereme... s metlou (...)
Přednáška / Akce
Místo : Přednáškový sál, 5. patro / Salle de conférence du 5ème étage
Vstup zdarma
čtvrtek 20. dubna 19:00
Prostřednictvím cyklu konferencí a názorových diskuzí, za nimiž stojí Francouzské instituty v Budapešti, v Praze a Bratislavě, se chceme podívat drobnohledem na dnešní formy politické angažovanosti. Na dalším ze setkání v rámci přednáškového cyklu konferencí „ (...)
Přednáška
Místo : Institut français de Prague - Kino 35
úterý 25. dubna 19:00
Profesor filozofie Ali Benmakhlouf, odborník na klasickou arabskou filozofii přijde pohovořit o vztazích mezi filozofii a islámem a zamyslí se nad tím, jak se filozofická a intelektuální historie muslimských zemí promítá do současné muslimské společnosti. Marocký (...)
Akce / Přednáška
Místo : Knihovna Václava Havla
Adresa : Ostrovní 13 Praha 1
Středa 26. dubna 18:30
Srdečně vás zveme na přednášku francouzské historičky Laure Teulières. vstup volný. Tlumočení zajištěno. Laure Teulières je profesorkou moderních dějin na univerzitě Toulouse-Jean Jaurès a odbornicí na italskou imigraci do Francie. Kromě tématu migrace se věnuje také (...)
Přednáška
Místo : Institut français de Prague - Salle de conférence 5. étage
Tisknout článek Verze pro tisk