Od 1. do 31. března
Nad Dny Frankofonie 2017 převzal záštitu pan Lubomír Zaorálek, ministr zahraničních věci České republiky. Program připravily velvyslanectví Francie, Kanady, Demokratické republiky Kongo, Lucemburska, Maroka, Srbska, Švýcarska a Tuniska, Zastoupení Valonsko-Brusel, (...)
Akce
Od 23. do 31. března
24. ročník mezinárodního filmového festivalu FEBIOFEST, který se bude konat v Praze tradičně v multiplexu Cinestar Anděl od 23. do 31. března, přináší bohatý výběr francouzských filmů. V soutěžní sekci Nová Evropa bude uveden minimalistický, poetický a zároveň (...)
Akce
Pondělí 3. dubna 14:00-18:00
Přijďte se podívat na umělce v plné práci! Mediatéka Francouzského institutu v Praze výjimečně otevře své dveře i v pondělí 3.4. odpoledne u příležitosti návštěvy graffiti umělce INKMANA, který zrealizuje jedno umělecké dílo přímo na zeď Mediatéky. Umělec a grafik (...)
Médiathèque / Akce
Místo : Institut français de Prague - Médiathèque
úterý 4. dubna 19:00

Kritika lidských práv – zrod demokratického skepticismu

Lidská práva, základy moderní liberální demokracie čím dál tím otevřeněji musí čelit kritice a zpochybňování. Belgická politoložka Justine Lacroix a lucemburský filozof Jean-Yves Pranchère se během svého vystoupení pokusí vysvětlit, odkud se bere toto brojení proti (...)
Akce / Přednáška
Místo : Knihovna Václava Havla
Adresa : Ostrovní 13 Praha 1
Od 6. do 13. dubna
Dny evropského filmu uvádějí od svého založení v roce 1993 každoročně bohatý výběr z nejlepších děl evropské kinematografie. I letos je na programu padesátka evropských filmů. Diváci se letos mohou těšit na celkem 15 francouzských filmů či koprodukcí. Sekce LUX Prize (...)
Akce
Adresa : 06 – 13/04 Praha 14 – 17/04 Brno 18 – 23/04 Boskovice, Havířov, Hodonín, Hradec Králové, Jablonec nad Nisou et Semily
Středa 19. dubna 18:30
Suflé začíná nabíhat, mléko pění, omáčka houstne, nákyp zlátne: během vaření, aneb „umu proměňovat potraviny“ se děje nespočet více či méně záhadných fenoménů, které můžeme díky vědě lépe pochopit a tudíž ... lépe zvládnout! Některé z těchto fenoménů spolu rozebereme... s metlou (...)
Přednáška / Akce
Místo : Přednáškový sál, 5. patro / Salle de conférence du 5ème étage
Vstup zdarma
úterý 25. dubna 19:00
Profesor filozofie Ali Benmakhlouf, odborník na klasickou arabskou filozofii přijde pohovořit o vztazích mezi filozofii a islámem a zamyslí se nad tím, jak se filozofická a intelektuální historie muslimských zemí promítá do současné muslimské společnosti. Marocký (...)
Akce / Přednáška
Místo : Knihovna Václava Havla
Adresa : Ostrovní 13 Praha 1
Středa 29. března 09:00-18:00
Speciální nabídka: Frankofonní knihkupectví dělá prostor pro nové tituly a organizuje velký jarní výprodej knih za velmi výhodné ceny! Ceny už od 25 Kč. Kdy: středa 29. a čtvrtek 30. března, 9:00 - 13:00 a 14:00 - (...)
Etc...
Místo : Librairie francophone
čtvrtek 30. března 09:00-18:00
Speciální nabídka: Frankofonní knihkupectví dělá prostor pro nové tituly a organizuje velký jarní výprodej knih za velmi výhodné ceny! Ceny už od 25 Kč. Kdy: středa 29. a čtvrtek 30. března, 9:00 - 13:00 a 14:00 - (...)
Etc...
Místo : Librairie francophone
Pondělí 24. dubna 19:30
Komorní dialogy napříč staletími Komorní cyklus PKF – Prague Philharmonia je opět hostem v inspirativním prostředí Českého muzea hudby. Leitmotiv této sezony – dialog – se otiskl i do dramaturgie komorních večerů. Téma dialogu je zde převedeno na rozhovor různých (...)
Etc...
Místo : České muzeum hudby
Adresa : Karmelitská 4, Praha 1
Tisknout článek Verze pro tisk