Festival spisovatelů Praha


L’édition de 2015 Il aura lieu du 7 au 9 novembre, pour l’essentiel au Sénat.

Od 6. do 9. listopadu 2015

Tématem letošního Festivalu spisovatelů Praha je strach.

Pětadvacátý ročník akce, která do Prahy v uplynulých letech přivezla množství významných autorů včetně nositelů Nobelovy ceny, se uskuteční 6. až 9. listopadu v Senátu.

Na festivalu bude také opět udělena « Cena Spirose Vergose za svobodu projevu ».
Letošním laureátem této ceny za svobodu projevu je Constantine Kokossis - spisovatel, diplomat a bývalý řecký velvyslanec v České republice. V současné době působí jako humanitární pracovník věnující se pomoci uprchlíkům.

O tématu strachu

budou v Praze na letošním festivalu debatovat íránský spisovatel Mahmúd Doulatabádí, nizozemský novinář a spisovatel Arnon Grunberg, izraelský spisovatel Jišaj Sarid nebo irácký novinář a irácký novinář a spisovatel Samuel Šimún.

K zahraničním hostům budou patřit také americký spisovatel James Gabbe a spisovatel Abdarrahim Allam, z českých autorů se programu festivalu zúčastní básník a překladatel Miloslav Topinka a spisovatel Marek Šindelka.

Prezident festivalu Michael March k výběru letošního tématu festivalu dodává, že strach je nejstarší lidský pocit ze života a smrti. "Z čeho máme strach, z koho máme strach, proč máme strach? - o tom budou diskutovat pozvaní spisovatelé," řekl.

Tisknout článek Verze pro tisk